10 לוגואים מפורסמים שגם אתם מכירים!

השאלה למה עסק צריך לוגו, דומה לשאלה למה עסק צריך קהל של לקוחות. לפניכם, 10 עיצובי לוגאים שלבטח מוכרים לכם – גם אם אינכם לקוחות של המותג…

1.apple
הפרי תפוח, היה רק יכול לחלום על יחסי ציבור כל כך טובים כמו אלו שיש לחברת apple. לא משנה כלל אם אתם מחזיקים בגאדג'ט של ענקית הטכנולוגיה, הרי שסביר מאד כי גם אתם תדעו לזהות את הלוגו של חברת הענק שהביאה לחיינו את האייפון, האייפד והמק. עיצוב לוגו של תפוח נגוס שכל אדם בעולם ידע לזהותו – זוהי גאונות.

2.nike
על חברת nike לומדים לא מעט גם בבתי הספר לפרסום, וגם בבתי הספר לאימון אישי. הסיבה? בעיקר בגלל הסלוגן המנצח והקולע – just do it. והלוגו של החברה? אין כל סיכוי שתראו את ה-V המפורסם ולא תקשרו אותו מיידית למותג הספורט הבינלאומי.

3.McDonald's
לא ניתן לדבר על עיצובי לוגאים פשוטים מבלי לדבר על הלוגו של ענקית המזון המהיר מקדונלד'ס. אם ציפיתם ללוגו מפוצץ של המבורגר, צ'יפס וגלידה פיצוץ, אתם עוד עלולים להיות מאוכזבים. כידוע, הלוגו של החברה שתוכלו לראות אותו פשוט בכל נקודה על כדור הארץ – הוא בסך הכל האות M הצהובה.

4.facebook

הרשת החברתית פייסבוק קמה אי שם בשנת 2004, וכנראה שאין עוד חברה שהצבע הכחול מזוהה איתה יותר מאשר פייסבוק בעצמה. וגם כאן, הוכחה נוספת כי לוגו זכיר, פשוט וענייני – עושה את העבודה הטובה ביותר! האות F בצבע כחול שמייצגת מיליוני משתמשים ברחבי העולם כיום.

5.cnn
עיצובי לוגאים רלוונטים גם לתחנות טלוויזיה. מובן כי תדעו לזהות את הלוגו של "קשת 12", אך מה באשר לתחנות טלוויזיה זרות? הלוגואים של ה-BBC ושל ה-CNN לבטח מוכרים היטב גם לכם, זאת למרות שאין מדובר על ערוצים שאתם נוטים לצפות בהם דרך קבע. כוחו של הלוגו הפשוט מוכח פעם נוספת!

6.תנובה
חברת "תנובה" העבירה לאורך השנים אינספור מסרים על בית וישראליות, ונכון להיום הסלוגן שלה הוא "לגדול בבית ישראלי". ומה באשר לסוגיית עיצוב לוגו החברה? הלוגו של תנובה מבוסס על הצבעים ירוק, אדום וכחול, כאשר בתוך מסגרת עגולה ניצבת במרכז האות "ת". גם אם אתם נוטים לחבב מוצרים של חברות מתחרות, את הלוגו של תנובה – תצליחו לזהות בקלות.

7.אל על
חברת "אל על" היא חברת התעופה הישראלית הגדולה ביותר, וזו שמתגאה בשירות הנפלא שלה, הטייסים המקצועים וסטנדרט הבטיחות המחמיר. "אל על" מוכרת לרבים בזכות הסלוגן שלה "הכי בבית בעולם", אך גם בזכות הלוגו הפשוט המשלב בתוכו – איך לא, את דגל ישראל.

8.סופר פארם
אם אתם מחפשים טיפים לעיצוב לוגו, סביר כי רשת "סופר פארם" תוכל ללמד אתכם דבר או שניים, בעיקר על היופי שחבוי בפשטות. לרשת הישראלית גם סניפים מחוץ לישראל, כאשר הלוגו נותר זהה גם בזירה הבינלאומית: אות s (שנראית כמו z) בצבע אדום.

9.אגד
חברת "אגד" נחשבת לחברה הגדולה ביותר והמזוהה ביותר עם התחבורה הציבורית בישראל. הלוגו של החברה מעוצב באות "א" בצבע הירוק, ואם אתם נוסעים באוטובוסים (וגם אם לא) – סבי כי תדעו לזהות אותו.

10.פלאפון
התחרות בין חברות הסלולאר כיום היא תחרות שקופה שמתבצעת אל מול עייני הלקוחות. לא משנה כלל באיזו חברת תקשורת אתם, הרי שככל הנראה תדעו גם מתוך שינה איך נראה הלוגו של חברת פלאפון: עיצוב לוגו פשוט המבוסס על האות P בצבע כחול. ישנם אלו שעבורם לוגו זה מזכיר מעט את הלוגו של פייסבוק. האמנם?