עיצוב לוגו על בסיס השראה מעסקים קיימים

בפייסבוק, באינסטגרם, ביוטיוב, בכרטיסי הביקור, בפולדרים וגם על שלט בית העסק – יופיע הלוגו שלכם. כשם שישנם לוגואים שיכולים לקדם אתכם ולייצג אתכם במרחבי האונליין והאופליין על הצד הטוב ביותר, גם ישנם כאלו שקצת פחות. עיצוב לוגו לעסקים הוא שלב מהנה, יצירתי ומרגש – בסופו אתם עתידים להסתכל על הלוגו ולראות אתכם ואת החזון שלכם.

נוסחה מנצחת לעיצוב הלוגו המושלם אין. מה שכן שיש? טיפים מעולים שיישומם ממנף את הסיכוי שלכם להפיק כמה שיותר מהלוגו. מדריכים אודות טיפים עבור עיצוב לוגו לעסקים, תוכלו למצוא די בקלות. מה שקצת יותר תתקשו למצוא הוא מידע ומדריכים על איך להימנע מעיצוב לוגואים שנועדו לכישלון.

לוגו מוצלח יהיה לוגו שיהיה מותאם לאופי העסק ולקהל היעד שלכם, וכזה שישרת אתכם כמה שיותר זמן. לפניכם, כל הפחים האפשריים שתוכלו ליפול בהם עם עיצוב לוגו לעסקים:

1.לוגואים מועתקים
השראה היא דבר מבורך, גם כשמדובר על עיצוב לוגו מקורי לבית העסק. ההשראה מעוררת אתכם, מחדירה בכם מוטיבציה ולוקחת אתכם הכי רחוק עם החלומות והדמיון שלכם. עם זאת, לא ניתן להתעלם מהעובדה כי ישנם לוגואים שמזכירים מדי זה את זה. לוגואים מועתקים מכניסים אתכם למעגל צרות בלתי נגמר, אך בעיקר: מזיקים לכם ולעסק שלכם. הבעייתיות שבלוגואים מועתקים:

  • אתם חשופים לתביעות על זכויות יוצרים
  • אין לכם כל בידול עסקי-חזותי
  • העתקתם לוגו מעסק כושל? אתם גם מעתיקים מוניטין שלילי

2.צבעים זוהרים? אל תצפו ליותר מדי

אז לא, גם אם אתם ממש אוהבים את הירוק הזוהר, אין זה אומר כי צבע זה יהיה המתאים ביותר לעיצוב הלוגו שלכם. הבחירה בצבעים מתבססת על פי איפיון של מספר פרמטרים שונים: קהל היעד, אופי העסק ומיתוג העסק. ככלל, כל צבע ילקח בחשבון לטובת עיצוב לוגו. עם זאת, ישנם צבעים שכדאי לשלול אותם מראש והם הצבעים הזוהרים. אם תרצו? אותם גוונים המזוהים עם המרקרים: צהוב, ירוק וורוד זוהר.

המטרה שלכם היא לעורר תחושות חיוביות בקרב קהל היעד שלכם. צבעים זוהרים, מסנוורים ומציקים בעין יעשו רק את ההיפך. עשו טסט קטן: נסו לחשוב על הלוגואים שאתם אוהבים ואלו שמעוררים בכם השראה, וגלו מיד כי הם לא מעוצבים בצבעים שכאלו.

3.לוגו שעיצבתם בתוכנה חובבנית

אין כל בעיה ללכת על אפשרות של עיצוב לוגו לעסק בכוחות עצמכם. הבעיה הגדולה? הבחירה שלכם בתוכנות חובבניות. כל עוד אתם בוחרים לעצב את הלוגו לבד, עשו זאת עם תוכנה מקצועית המציעה לכם אפשרויות מתקדמות. תוכנות בסיסיות המותקנות בכל מחשב לא יספקו לכם תוצר ברמה גבוהה, וכך אתם רק יוצרים לעצמכם נזק תדמיתי. כידוע, הלוגו שלכם הופך להיות הפנים שלכם בשלל זירות, כך שהדבר החשוב ביותר הוא ליצור רושם חיובי ומקצועי.

4."אין על ariel, זה הפונט האהובי עליי"

הלוגו שלכם יוכל להיות מעוצב בשלל פונטים, אך מומלץ לשלול מראש את ariel, david או times new roman. הפונטים האלו מזוהים בעיקר עם עבודות אקדמיות, מיילים או מסמכים רשמיים. והלוגו שלכם? הוא יעוצב בפונט חינני, מודרני ויצירתי יותר. מלאכה של עיצוב לוגו לעסקים אינה פשוטה, אך דיוק כל האלמנטים הנדרשים מבטיח תוצר איכותי ומרשים שתהיו גאים בו.

5."אין, מחיר כזה לא תמצא בחיים"

לא שלא תוכלו לעצב את הלוגו בזול, אלא שהבחירה אוטומטית בזול היא הבעייתית. אם תחשבו על זה, ההשקעה שלכם בלוגו היא השקעה כספית חד פעמית, אך כזו שתשרת אתכם פעם אחר פעם – לאורך כל הפעילות העסקית שלכם. אם יש משהו להשקיע בו, הרי שהוא בעבודה של עיצוב לוגו מקצועי. המוטיבציה שלכם היא לעצב לוגו במחיר הכי זול, לא משנה מה? אתם עושים טעות, וככל הנראה – הלוגו שלכם יוכתר ככישלון.

6.התעלמות מוחלטת מכל מה שאומרים לכם

אז נכון שהעסק הוא שלכם ואתם אלו העומדים בראשו. עם זאת, הצלחה של עסק מותנית גם ביכולת שלכם לקבל החלטות על בסיס המלצות של אנשי מקצוע. הישארו קשובים דרך קבע להמלצות אנשי המקצוע שעובדים אתכם על עיצוב לוגו – מאנשי אסטרטגיה ועד מעצבים גרפיים. במידה ואתם מעצבים את הלוגו לבד, יהיה כדאי להציג מספר אפשרויות למעצבים גרפיים שימליצו לכם על הלוגו הנכון ביותר לעסק.